Egor Kriuchkov naładowany w $1 Million Bitcoin-Computer Crime

Kolejny przykład zbrodni bitcoinów jest w książkach. Tym razem winowajcą jest potencjalnie Rosjanin o nazwisku Egor Igorevich Kriuchkov, który próbował zapłacić pracownikowi firmy z Nevady 1 milion dolarów w bitcoinach za zainstalowanie złośliwego oprogramowania w sieci firmy.

Kriuchkow jest obecnie przetrzymywany w oczekiwaniu na proces.
Kriuchkow wjechał do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy turystycznej i rosyjskiego paszportu. Początkowo spotkał się kilkakrotnie z pracownikiem firmy przed rozpoczęciem realizacji planu, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Departament Sprawiedliwości. Organizacja tłumaczy:

Kriuchkow obiecał wypłacić pracownikowi 1 milion dolarów po wprowadzeniu złośliwego oprogramowania. W ramach kontynuacji spisku, Kriuchkov dostarczył pracownikowi telefon z palnikiem i poinstruował go, aby zostawił telefon z palnikiem w trybie samolotowym, aż do momentu przekazania pieniędzy.

Sytuacja nie do końca układała się zgodnie z planem, ponieważ pracownik szybko powiadomił Federalne Biuro Śledcze (FBI) o okolicznościach. Następnie organizacja skontaktowała się z 27-letnim rosyjskim konspiratorem, który ostatecznie uciekł z Las Vegas w Nevadzie do Los Angeles w Kalifornii po otrzymaniu informacji o tym incydencie. Następnie poprosił współpracownika o zakup biletu lotniczego, który umożliwiłby mu opuszczenie kraju.

Kriuchkov i jego koledzy konspiratorzy początkowo starali się zainstalować złośliwe oprogramowanie w sieci firmy, aby mogli przejąć nad nim kontrolę. Stamtąd zagroziliby firmie i zobowiązaliby się do upublicznienia wszelkich danych klientów, które posiadaliby, gdyby nie rozwidlili okupu, o który prosili.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości firma Egor została od tego czasu oskarżona o spisek w celu „umyślnego spowodowania uszkodzenia chronionego komputera“. Aresztowanie nastąpiło 22 sierpnia tego roku w L.A. Pojawił się on już w sądzie na pierwszej rozprawie i od tego czasu został zatrzymany w oczekiwaniu na zbliżający się proces.

Departament Sprawiedliwości twierdzi:

Oskarżenia i zarzuty zawarte w skardze są tylko oskarżeniami. Oskarżonego uważa się za niewinnego, chyba że i do czasu udowodnienia mu winy w sądzie w sposób niepodważalny.

Czy Bitcoin Crime kiedykolwiek się skończy?
Bitcoin ma tendencję do przyciągania przestępstw wszelkiego rodzaju na całym świecie. Wśród ostatnich spraw związanych z oszustwem na Twitterze, który widział porwanie kilku wysoko postawionych kont, w tym byłego prezydenta Baracka Obamy, jego wiceprezesa Joe Bidena, założyciela Microsoftu i wykonać Billa Gatesa i SpaceX i Tesla szef Elon Musk. Konta te były usiane fałszywymi wiadomościami, które obiecywały podwoić wszystkie cyfrowe pieniądze, które zostały wysłane na anonimowe adresy Bitcoin Profit.

Jednak pieniądze te nie zostały podwojone. Zostały one po prostu przesłane w ręce tych, którzy przejęli konta. W sumie, około 121,000 dolarów w bitcoinach zostało zabrane od niepodejrzanych ofiar. Graham Clark – 17-latek z taką historią wyczynów kaskaderskich jak ta w przeszłości – został od tego czasu aresztowany i oskarżony o przestępstwo.